Klaipėda užauga čia!

2017-02-01 Kategorija: Be kategorijos

Lietuvos suaugusiųjų imtynių čempionatas

Panevėžyje, „Cido” arenoje, vykusiame Lietuvos suaugusiųjų imtynių čempionate bene dažniausiai iš visų Lietuvos miestų per apdovanojimų ceremoniją skambėjo Klaipėdos vardas. Mūsų miesto „Viesulo” sporto centro atstovai iškovojo per tuziną medalių.
Geriausiai sekėsi uostamiesčio laisvųjų imtynių atstovams, kurių sąskaitoje – 9 medaliai, tarp jų – 3 aukso, 4 sidabro ir 2 bronzos.
Tarp svorio iki 65 kg grupės dalyvių į finalą prasibrovė du klaipėdiečiai – Tomas Barasevičius ir daugiau patirties turintis Šarūnas Jurčys. Tomas dvikovą pradėjo geriau ir, iki kovos pabaigos likus 7 sekundėms, pirmavo 4:2. Visgi, Šarūno patirtis ir kovingumas davė vaisių: buvo atliktas metimo veiksmas ir paskutinę akimirką išplėšta pergalė – 6:4.
Tarp svorio iki 74 kg dalyvių čempionu tapo Andrius Mažeika. Jis keturias kovas laimėjo akivaizdžia persvara bei finale rezultatu 14:2 įveikė pagėgiškį Artiomą Širvaitį.
Tarp svorio iki 86 kg dalyvių ant pirmojo prizininkų pakylos laiptelio kopė anksčiau Raseiniuose sportavęs, tačiau jau kurį laiką Klaipėdoje plušantis Domantas Pauliuščenka.
Tarp svorio iki 97 kg atstovų vicečempiono laurai atiteko Lukui Krasauskui.
Bronzos medaliais pasipuošė Artemijus Petrovas (iki 61 kg), Gvidas Rubežius (iki 70 kg) ir Dovydas Bušeckas (iki 74 kg).
Tarp dailiosios lyties atstovių vicečempione tapo Darja Matvejava (iki 60 kg).
Organizavo stovyklą
Klaipėdos laisvųjų imtynių atstovus varžyboms ruošė trenerių brigada Sergejus Kasimovas, Olegas Voitechovskis, Vytautas Baltuonis ir Andrejus Iljinas.
„Varžybose pasirodėme išties solidžiai. Klaipėdoje yra gilios laisvųjų imtynių tradicijos ir nuolat mes esame tarp šalies lyderių”, – džiaugėsi Klaipėdos ekipos treneris S. Kasimovas.
Anot jo, medalių derlius gausus ir dėl to, kad sportininkai itin atsakingai dirbo bei ruošėsi šiam čempionatui.
„Mes organizavome dešimties dienų treniruočių stovyklą, treniravomės du kartus per dieną. Buvo atvykę rimtų treniruočių partnerių iš įvairių Lietuvos miestų. Nesėdime sudėję rankų, o dirbame ir štai matote rezultatus”, – džiaugėsi S. Kasimovas.
Planuose – Europos pirmenybės
Penkis medalius į Klaipėdą parvežė ir Artūro Ševelkovo bei Zenono Bertulio treniruojami graikų-romėnų imtynių atstovai.
Pirmą kartą šalies suaugusiųjų čempionu tapo Mantas Knystautas (iki 130 kg).
„Šiam Europos ir pasaulio jaunimo vicečempionui anksčiau koją pakišdavo olimpinis prizininkas Mindaugas Mizgaitis. Pastarasis veteranas šįkart varžybose nedalyvavo ir jaunimui atsivėrė kelias į aukštumas. Mantas išties nusipelnė šio čempiono titulo”, – sakė Klaipėdos ekipos treneris A. Ševelkovas.
Trečiąją vietą Lietuvos suaugusiųjų čempionate tarp sunkiasvorių (iki 130 kg) iškovojo Artūras Jankauskas.
Tarp svorio iki 66 kg Rūtenis Uginčius pelnė vicečempiono laurus. Jis finale nusileido tik Europos jaunimo vicečempionui panevėžiečiui Kristupui Šleivai.
Dar iš mūsų miesto graikų-romėnų imtynių atstovų po bronzos medalį skirtingose svorio grupėse iškovojo Paulius Galkinas (iki 75 kg) ir Deivydas Jokšas (iki 97 kg).
Jau vasario 11 dieną (šeštadienį) nuo 10 val. Klaipėdoje, „Neptūno” sporto salėje (Taikos pr. 61A), vyks Lietuvos jaunimo iki 20 metų čempionatas, kuriame varžysis tiek laisvūnai, tiek graikų-romėnų imtynių atstovai.
„Vykstame į treniruočių stovyklą Baltarusijoje. Norime kuo geriau pasiruošti šioms varžyboms”, – sakė S. Kasimovas.
Šių metų kovo mėnesio pabaigoje klaipėdiečių laukia rimtas iššūkis – Vengrijoje vyksiantis Europos jaunimo (iki 23 metų) čempionatas. Jame planuoja dalyvauti trys laisvųjų imtynių atstovai: T. Barasevičius, A. Mažeika ir D. Pauliuščenka bei du graikų-romėnų imtynių nariai: M. Knystautas ir P. Galkinas.