Iš Lenkijos imtynininkai grįžo su taure ir krūva medalių
Tris dienas Krapkovicų mieste (Lenkija) vykusiame tarptautiniame laisvųjų imtynių turnyre „Krapkowice Cup 2026” tarp 380 jaunųjų imtynininkų iš 8 valstybių ir 33 klubų skambėjo ir Klaipėdos „Viesulo” sporto centro vardas. Klaipėdiečiai iškovojo krūvą aukso ir bronzos medalių bei trečiosios vietos komandinę taurę.
Turnyre varžėsi sportininkai iš Čekijos, Vokietijos, Ukrainos, Anglijos, Vengrijos, Slovakijos, Lenkijos ir įvairių Lietuvos miestų.
Kovos vyko U11, U14 ir U17 amžiaus grupėse.
„Mūsų sportininkai demonstravo ne tik aukštą meistriškumą, bet ir tikrą kovotojų charakterį – atkaklumą, ištvermę, valią bei ryžtą kovoti iki paskutinės sekundės”, – džiaugėsi Klaipėdos komandos treneris Edgaras Voitechovskis.
Svorio kategorijoje iki 25 kg tarp dalyvių čempionu tapo jauniausias šios kategorijos imtynininkas klaipėdietis Majus Vaičiulis. Finale jis pademonstravo nepalaužiamą charakterį ir po įspūdingos bei permainingos kovos rezultatu 17:16 įveikė labai stiprų varžovą iš Vokietijos.
„Tai buvo pergalė, iškovota valia, drąsa ir tikėjimu savimi”, – akcentavo E. Voitechovskis.
Šioje svorio kategorijoje nedaug trūko iki medalio ir komandos draugui Andrejui Jevsejevui. Atkaklioje kovoje dėl bronzos jis nusileido varžovui iš Lenkijos ir užėmė garbingą 5 vietą.
Dar vienu čempionu tapo klaipėdietis Davidas Kožucharas, kuris kovojo svorio kategorijoje iki 27 kg. Jis taip pat buvo jauniausias šios svorio kategorijos sportininkas.
„Davido kovos buvo vienos įspūdingiausių turnyre – net atsilikdamas jis nepasiduodavo, kantriai rinkdavo taškus ir savo ryžtu sugebėdavo persverti rezultatą savo naudai. Tikras kovotojo pavyzdys!” – džiaugėsi treneris.
Svorio kategorijoje iki 30 kg aukštą 7 vietą iškovojo dar vienas jauniausių savo svorio kategorijos sportininkų Kasparas Dula.
„Jis stebina savo kovingumu ir darbu treniruotėse. Per pastaruosius metus Kasparas padarė vieną didžiausių tobulėjimo šuolių komandoje, todėl jo ateitis atrodo labai perspektyvi”, – įvertino savo auklėtinį E. Voitechovskis.
Vienvaldis svorio kategorijos iki 33 kg Lietuvos lyderis Nikita Petrenko dar kartą įrodė savo meistriškumą – demonstruodamas puikų fizinį pasirengimą ir aukšto lygio techniką, jis aiškia persvara nugalėjo visus keturis savo varžovus ir užtikrintai tapo čempionu.
Svorio kategorijoje iki 40 kg aukso medalį iškovojo Jonas Liutikas. Jis visas keturias savo kovas laimėjo anksčiau laiko, nepalikdamas varžovams jokių vilčių.
Svorio kategorijoje iki 44 kg didžiulį norą kovoti pademonstravo Ignat Ivanov. Jis buvo labai arti čempiono titulo, tačiau viena klaida nulėmė galutinį rezultatą. Vis dėlto Ignatas nepalūžo ir iškovojo bronzos medalį, dar kartą parodydamas savo stiprybę bei kovotojo dvasią.
Šioje amžiaus grupėje klaipėdiečiai pasirodė kukliau, tačiau visi sportininkai demonstravo didelį ryžtą ir kovojo iki paskutiniųjų sekundžių.
Svorio kategorijoje iki 38 kg Danielius Stanius turėjo keturias kovas, iš kurių dvi laimėjo ir dvi pralaimėjo. Nepaisant jauno amžiaus, jis parodė didelį norą kovoti ir atkakliai siekė pergalių. Verta paminėti, kad Danielius buvo jauniausias savo amžiaus grupėje. Galutinis rezultatas – aukšta 5 vieta.
Svorio kategorijoje iki 57 kg varžėsi Saulius Putrius, kuriam teko trys kovos, iš kurių jis laimėjo vieną ir patyrė du pralaimėjimus. Galutinėje įskaitoje jis užėmė 5 vietą.
„Tai vertinga patirtis, kuri neabejotinai padės augti ir tobulėti ateityje”, – sakė E. Voitechovskis.
Tarp 33 komandų Klaipėdos miesto „Viesulo” sporto centro komanda iškovojo aukštą 3 vietą ir buvo apdovanota didžiule komandos taure.
„Vakarų ekspreso” inf.



