Klaipėda užauga čia!

2024-03-07 Kategorija: Graikų-romėnų imtynėsKategorija: Laisvosios imtynės

Klaipėdos imtynininkams – dvi komandinės nugalėtojų taurės ir medalių lietus

Klaipėdoje vykusiame Lietuvos U-15 imtynių čempionate šeimininkai pademonstravo meistriškumą – pirmąsias komandines vietas iškovojo mūsų miesto tiek graikų-romėnų imtynių, tiek laisvųjų imtynių atstovai. Klaipėdiečių pavardės skambėjo tarp bemaž 300 jaunųjų Lietuvos imtynininkų iš 26 Lietuvos miestų ir miestelių.

Imtynininkai Klaipėdos lengvosios atletikos manieže kovojo ant trijų imtynių kilimų.

Tarp graikų-romėnų imtynių atstovų Klaipėdos „Viesulo“ sporto centro auklėtiniai iškovojo net 9 medalius, iš jų – 6 aukso.

Skirtingų svorio grupių čempionais tapo Ivan Agafonov (iki 38 kg), Kiril Klopov (iki 41 kg), Benas Motijauskas (iki 44 kg), Edvardas Volkovas (iki 47 kg), Vilius Rasiukas (iki 52 kg) ir Vitalijus Saveljev (per 85 kg).

Vicečempionais tapo Povilas Šeškevičius (iki 44 kg) ir Danielius Šeškevičius (iki 57 kg).

Bronzos medalį iškovojo Vladislav Danylko (iki 44 kg).

Klaipėdos laisvųjų imtynių atstovų medalių derlius – dar gausesnis: iškovota net 11 medalių.

Čempionais tapo Nikita Ten (iki 34 kg), Denas Uoka (iki 48 kg), Ilja Jakovlev (iki 52 kg), Arnas Zbormirskis (iki 57 kg).

Antrąsias vietas iškovojo Armandas Kairys (iki 41 kg), Arijus Baltinas (iki 52 kg), Daniil Čuchraj (iki 68 kg) ir Nikita Novikov (ki 75 kg).

Bronzos medaliais pasipuošė Mark Iljin (iki 48 kg) ir Meinardas Žukas (iki 48 kg).

Lietuvos čempionai iškovojo kelialapius į Europos U-15 čempionatą, kuris vyks gegužės 19-24 dienomis Graikijoje.

Lietuvos imtynių federacijos prezidentas Giedrius Dambrauskas „Vakarų ekspresui“ gyrė Klaipėdos imtynininkų bendruomenę, kuri yra itin aktyvi.

„Praėjusiais metais Klaipėdoje vyko Lietuvos suaugusiųjų čempionatas ir buvo vienas įspūdingiausių ir labiausiai pavykusių čempionatų. Smagu, kad Lietuvos imtynių lygis yra ūgtelėjęs. Klaipėdoje yra puikios imtynių tradicijos, dirba būrys jaunų ir entuziastingų trenerių, yra aktyvi veteranų imtynininkų bendruomenė“, – kalbėjo G. Dambrauskas.

Pasiteiravus, kodėl pasirinkta Klaipėda organizuoti Lietuvos U15 imtynių čempionatą, Lietuvos imtynių federacijos prezidentas atsakė: „Tai vienas masiškiausių čempionatų, viena masiškiausių amžiaus grupių. Juk matote, kiek susirinko gražaus jaunimo. Galėjo būti ir daugiau dalyvių, bet mūsų tikslas nėra kuo daugiau dalyvių, treneriai į tokius čempionatus veža tik pajėgiausius savo atletus.“

Pasidžiaugta, kad prie čempionato organizacinių klausimų daug prisidėjo „Viesulo“ sporto centro treneriai: Andrejus Iljinas, Artūras Ševelkovas ir Rūtenis Uginčius, o Klaipėdos miesto valdžia sudarė puikias sąlygas priimti visos Lietuvos jaunuosius imtynių lyderius.

Varžybų atidarymo ceremonijoje dalyvavusios Klaipėdos miesto vicemerė Lina Šukytė-Korsakė ir Klaipėdos savivaldybės Sporto skyriaus vedėja Rasa Rumšienė pasidžiaugė, kad būtent uostamiestyje varžėsi toks gražus būrys jaunųjų imtynininkų.

Šaltinis: ve.lt