
SPORTO ŠAKOS
Į Klaipėdos „Viesulo“ sporto centrą priimami bendrojo lavinimo mokyklose besimokantys mokiniai.
Už mokymąsi Klaipėdos „Viesulo“ sporto centre bei už kitas atlygintinai teikiamas centro paslaugas mokamas Klaipėdos miesto savivaldybės tarybos nustatyto dydžio užmokestis.
Užmokesčio lengvatos taikomos Lietuvos Respublikos įstatymų ir Klaipėdos miesto savivaldybės tarybos nustatyta tvarka.
Klaipėdos „Viesulo“ sporto centras dirba pagal sporto mokymo įstaigų bendrųjų nuostatų priedo ,,Mokymo grupių komplektavimas, pratybų valandų ir varžybų skaičius sporto mokymo įstaigose” reikalavimus.
Priėmimas sportuoti.
Treniruotis kviečiami vaikai (berniukai ir mergaitės) nuo 10 metų.
Ugdytiniai į Klaipėdos „Viesulo“ sporto centrą priimami tėvų (globėjų) prašymu.
Kartu su prašymu pateikiamas sveikatos priežiūros įstaigos leidimas.
Prašymai sportuoti Klaipėdos „Viesulo“ sporto centre priimami nuo rugsėjo 1 dienos.
Papildomas ugdytinių priėmimas į centrą gali būti vykdomas ištisus mokslo metus.
Į meistriškumo ugdymo ir meistriškumo tobulinimo grupes priimami ugdytiniai, atitinkantys Kūno kultūros ir sportininkų kvalifikacinius reikalavimus ir normas.
Ugdytiniai į Klaipėdos „Viesulo“ sporto centrą priimami ir iš jos atleidžiami direktoriaus įsakymu.
Kiekvieno vaiko priėmimas į mokyklą įforminamas direktoriaus įsakymu ir rašytine sutartimi, kurioje fiksuojama ugdymo programa, mokyklos ir tėvų (globėjų, rūpintojų) įsipareigojimai, sutarties terminas, jos keitimo, nutraukimo pagrindai ir padariniai.
Ugdymo sutartis sudaroma dviem egzemplioriais ir registruojama tam skirtame žurnale.
Ugdytiniai, atvykę iš kitų Sporto mokymosi įstaigų, priimami pateikę prašymą ir pažymą iš anksčiau lankytos mokyklos. Itin gabūs ugdytiniai trenerių tarybos siūlymu ir direktoriaus įsakymu gali būti priimami į aukštesnę sporto mokymo grupę.
Klaipėdos miesto tarybos nustatytas mokestis už užsiėmimus 10.00 Eur už vieną mėnesį.

Sporto treneris
tel. 8 648 79607

Trečia sporto trenerės kategorija
tel. 8 650 38211

Trečia sporto trenerio kategorija
tel. 8 650 78705
Dviračių sportas – lenktynės vyksta gamtoje, plente, treke.
Lenktynininkai turi kaip galima greičiau nuvažiuoti dviračiais nurodytą atstumą. Pagrindinis tikslas perkirsti finišo liniją anksčiau už varžovus.
Dviračių sportas priskiriamas prie ciklinių ištvermės sporto šakų grupės.
Plento lenktynės yra skirstomos į 4 grupes, priklausomai nuo varžybų trukmės ir eigos: žiedinės lenktynės, klasikinės lenktynės, trialas, daugiadienės lenktynės.
2012 m. Londono olimpinėse žaidynėse dviračių sporto grupinėse plento lenktynėse dalyvavo du Sporto centro sportininkai: Ramūnas Navardauskas iškovojo 47 vietą, Gediminas Bagdonas 59 vietą iš 144 dalyvių.
Treko lenktynės skirstomos į dvi grupes: sprinto ir ištvermės. Sprinto rungtys vyksta distancijose nuo 500 m iki 2 km. Ištvermės rungčių distancijos siekia nuo 3 iki 60 km.
Dviračių krosas ir akrobatika atsirado kaip alternatyva motokrosui. BMX dabar sudaro keletas rungčių, kurias atlikti reikia ne tik dviratininko fizinių sugebėjimų, bet ir nuolat tobulėjančio akrobatinio meistriškumo.
Taip pat vykdomos kroso varžybos kalnų dviračiais ir ši rungtis traktuojama taip pat kaip dviračių sportas.
Kalnų dviračių rungtys vienija sportininkų ištvermę ir sugebėjimą dideliu greičiu įveikti natūralias ir dirbtines kliūtis ir pirmam kirsti finišo liniją.
Kalnų dviračių sportas atsirado 1970 m. Kalifornijos kalnuose. 1987 m. Tarptautinė dviratininkų sąjunga pripažino šią sporto šaką. Dviračių krosas debiutavo 1996 m. Atlantos olimpiadoje.
Keirin rungtis. Tai treko lenktynių, viena iš sprinto rungčių, kuri skirta tik vyrams. Varžovai pradeda lenktynes kiekvienas savo takelyje. Davus starto signalą, jie stengiasi pasivyti jau pradėjusį važiuoti lengvąjį motociklą. Motociklas nustato lenktynių, kurios trunka nuo 3 iki 5 ratų, tempą. Priešpaskutiniame rate motociklas palieka treką ir varžovai sprintuoja iki finišo linijos. Tokiam sprintui reikia jėgos, drąsos ir agresyvumo, kadangi varžovai nevengia pasistumdyti alkūnėmis. Tokiomis sąlygomis, lenktynininkams dažnai viršijant 60 km/h greitį, rungtynės neretai baigiasi rimtomis traumomis. Su šiokiais tokiais apribojimais (draudžiama naudotis alkūnėmis ir užkirsti varžovui kelią). Keirin rungtis tapo pasaulio čempionatų programos dalimi nuo 1980 m. Šioje rungtyje dalyvauja ir mūsų sporto centro dviratininkai.
- Keirino rungtis
- BMX rungtis
- Startas
- Grupinės lenktynės