Klaipėda užauga čia!

2020-10-20 Kategorija: Be kategorijos

Sporto valandėlė darželinukams

Vienas iš Lietuvos gyventojų 2008-2020 metų fizinio aktyvumo skatinimo strategijos uždavinių – populiarinti fizinį aktyvumą įvairiuose gyventojų sluoksniuose ir siekti, kad fizinis aktyvumas taptų bendrosios kultūros dalimi.

Įgyvendinant šį uždavinį,  dviračių sporto trenerė V. Šulskienė spalio 16 d.  Klaipėdos lopšelyje darželyje ,,Puriena“ „Drugelių“ grupės ikimokyklinukams ir auklėtojoms, surengė sveikatingumo valandėlę.

Moksliniais tyrimais įrodyta, kad Lietuvos ikimokyklinukų fizinis aktyvumas yra nepakankamas, t. y. jie iš viso nesimankština arba mankštinasi retai. Vaikai daug laiko praleidžia pasyviai. Todėl mūsų tikslas – padėti jauniausiai visuomenės daliai – darželinukams – suprasti ir pajusti fizinio aktyvumo teikiamą džiaugsmą.

Vaikučiai išbandė lauke parengtą kliūčių ruožą triratukais, paspirtukais, dviratukais ir balansiniais dviratukais. Kiekvienas vaikas pasirinko sau tinkančią transporto priemonę, džiugiai įveikė trasą,  susipažino su kelio ženklais. Ikimokyklinukai mankštinosi, šokinėjo, žaidė, piešė, dalyvavo smagioje estafetėje. Sporto centro dviračių treniruočių salėje apžiūrėjo sportinius dviračius, treniruoklius, pasimatavo sportinius šalmus ir pačiupinėjo ratus, bei pabandė pripūsti padangas.

Džiaugiamės galėdami prisidėti skleidžiant olimpines idėjas priešmokyklinio amžiaus vaikų tarpe, formuoti teigiamą požiūrį į fizinį aktyvumą ir sportą, tenkinti prigimtinį vaikų judėjimo poreikį, skatinti pedagogų tarpusavio bendravimą ir bendradarbiavimą, paramą ir pagalbą, ugdant sveikus ir fiziškai aktyvius vaikus.