Klaipėda užauga čia!

2019-08-14 Kategorija: Be kategorijos

Klaipėdoje vyko trečiasis gatvės rankinio turnyras

Klaipėdos „Viesulo“ sporto centro rankininkai tęsia pradėtą tradiciją – vasarą pažymėti žaidžiant gatvės rankinį. Šiemet vyko jau trečiasis vaikų ir jaunimo gatvės rankinio turnyras. Turnyre šiemet dalyvavo 19 komandų: Klaipėdos, Kauno, Molėtų, Elektrėnų, taip pat sulaukta svečių iš Latvijos ir Vokietijos. Turnyre rungėsi 2004 metais gimę vaikinai ir merginos, 2006 m. gimę vaikinai ir 2008 m. gimę berniukai. Gausiausia buvo 2006 m. gimusių vaikinų grupė, kurioje žaidė 8 komandos. Buvo apdovanotos ne tik komandos prizininkės, bet ir geriausi, išradingiausi kiekvienos prizininkų komandos žaidėjai.

Gatvės rankinis nuo paplūdimio rankinio skiriasi pirmiausia tuo, kad žaidžiama ant kietos dangos – asfalto ar žolės.

Įdomi taisyklė, kad vartininku gali būti bet kuris komandos žaidėjas, t. y. vieną ataką vartus gali saugoti vienas žaidėjas, kitą – kitas. Be to, įvartis įskaitomas tik tada, jei visi atakuojančios komandos žaidėjai yra varžovo aikštelės pusėje.

Taip pat gatvės rankinio žaidėjai skatinami atlikti kūrybiškus, išradingus metimus, pavyzdžiui, metimą atlikti pro pakeltą koją, atliekant suktuką ore, vadinamąją saulutę ir panašiai. Jeigu atlikus panašų veiksmą metimas yra rezultatyvus, įskaitomi iškart du įvarčiai.